Po návratu skončili v nemocnici. Žiliny čeká odveta EL

ŽILINA. Z trojice Slovenská zástupců v Evropské lize UEFA 2015/2016 si nejlepší výchozí pozici před odvetou 2. předkola vytvořili fotbalisté MŠK Žilina. Na půdě Dacie Kišiněv zvítězili 2: 1.

Před domácím soubojem s moldavským týmem se nejvíce skloňuje faktor nepodcenenia soupeře. V opačném případě by se vicemistr mohl připravit o rýsující se postup a konfrontaci s ukrajinskou Vorsklou Poltava.

Minulý návrat z Kišiněva poznamenala břišní viróza. Po ní většina týmu skončila v žilinské nemocnici. Nečekaná choroba zrušila i úvodní vystoupení Žiliny ve Fortuna lize proti Podbrezové.

Všichni hráči dostali nucen víkendový odpočinek bez míče. V pondělí se už všichni zapojili do tréninkového procesu.Někteří však ještě diétovali. “Já jsem na tom zdravotně dobře, mě to zasáhlo ještě před odjezdem,” říkal pro klubový web obránce Denis Vavro.

“Trenér nám přizvukuje, abychom to už neřešili. Abychom se do toho dostávali, protože ve čtvrtek nás čeká ještě těžší setkání než v Kišiněvě.” Sestřih z prvního utkání mezi Kišiněvem a Žilinou.

“V prvním zápase jsme nepodali nejlepší výkon, proto do odvety máme co zlepšovat. Ještě více bychom chtěli ukázat naši kombinační hru, rozvrátit jejich rychlými nahrávkami, možná vstřelit rychlejší gól a hlídat si střed pole, aby nás neprečíslili a nedostali pod tlak, “dodal Vavro.

Žilinu v předkolech Evropské ligy táhne chorvatský kanonýr Matej Jelić. Ve třech zápasech nastřílel už šest branek.Severoirský Glentoran Belfast sestřelil čtyřmi. A exceloval iv Kišiněvě.

“Zejména ve druhém poločase byl opravdu brilantní,” řekl trenér Adrián Koule. //

UEFA.com oznaila Mateja jeli za Cristiana Ronalda predkl Eurpskej ligy UEFA. Posted by MŠK Žilina on 21. červenec 2015

“Není to jen o jeho dvou gólech, ale io nůžkách, které vystřihl a šly těsně vedle, či břevně, které nastřelil. Je to také o robotu, kterou pro mužstvo udělal. To byla velká síla, “doplnil Koule.

Souboj MŠK Žilina – Dacia Kišiněv má na stadionu pod Dubno výkop o 19:30. Povede ho švýcarský rozhodčí Sandro Schärer.

Úvodní duely další fáze jsou na programu 30. července, odvety o týden později ve čtvrtek 6. srpna. Evropská liga 2015/2016 – odveta 2.předkola: MŠK Žilina – Dacia Kišiněv (čtvrtek 23. července o 19.30 h)

Rozhodčí: Sandro Schärer (Švýc.)

První zápas: 2: 1